6 tydzień w przedszkolu

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 6 tydzień w przedszkolu

Dużo atrakcji czekało na "Liski" w tym tygodniu. W ciemności ćwiczyły pisanie litery "A,a" z wykorzystaniem kaszy manny. Przygotowały zdrowe mini pizze z cukinii oraz dbały o kondycję fizyczną, pokonując tor przeszkód. Z warzyw natomiast przygotowały kukiełki oraz bawiły się w stemplowanie.

Skrzaty w minionym tygodniu skupiły się na warzywach – nazywały, przeliczały, rozpoznawały po kształcie, smaku, wykonywały prace plastyczne związane z omawianą tematyką, grały w matematyczną grę „Marchewki”. Dzieci poznały także literę „O,o”, rozwiązywały zagadki, uczyły się na pamięć wiersza oraz dbały o zdrowie wykonując ćwiczenia gimnastyczne. Wszystkie zabawy i zadania wykonywały zarówno dzieci będące w przedszkolu, jak i te w domu przebywające na kwarantannie.

"Biedronki" skupiły się na poznawaniu warzyw. Bohaterem głównym była marchewka i zając Kicek, który uwielbia ją chrupać. Najmłodsze przedszkolaki stemplowały warzywa, klasyfikowały je ze wględu na jedną cechę, pokonywały specjalnie przygotowany tor przeszkód, jak również ćwiczyły w sali z woreczkami. Przedszkolaki dowiedziały się również co nieco o przetworach warzywnych, degustowały sok marchewkowy i pomidorowy, a umiejętności taneczne rozwijały przy "Olimpiadzie z Jarzynowa".

Przedszkolaki realizowały elementy programu "Klub zdrowego przedszkolaka"