31 tydzień

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 31 tydzień

Skrzaty w minionym tygodniu kontynuowały tematykę "Nasi kochani rodzice". Dzieci pracowały metodą kreatywną Twórczego Rozwiązywania Problemów – piramida priorytetów odpowiadając na pytanie problemowe: Jak sprawić, żeby mama w dniu swego święta była uśmiechnięta i szczęśliwa? Przedszkolaki kodowały serce dla mamy oraz wykonywały laurki dla swych rodziców. W środę wysłaliśmy rodzicom przygotowany program artystyczny – były piosenki, wiersze, tańce, scenki oraz życzenia, a do domu dzieci zabrały przygotowane upominki i laurki. W środę także Skrzaty spędziły kilka godzin na świeżym powietrzu, ponieważ była wreszcie słoneczna pogoda – przy naszych przedszkolnych stoliczkach wykonaliśmy pracę plastyczną, zjedliśmy zupę, bawiliśmy się klockami. Na placu zabaw bawiliśmy się w piaskownicy, na urządzeniach terenowych, z piłkami. Miło spędziliśmy czas! W czwartek pojechaliśmy do WCK na projekcję filmu animowanego i również było bardzo ciekawie i nietypowo.

W tym tygodniu Liski realizowały blok tematyczny "Moja rodzina". Dzieci opowiadały o swoich rodzicach: co robią na codzień, jak spędzają wspólnie czas i co sprawia im przyjemność. Po wielu próbach udało nam się nagrać program artystyczny dla mamy i taty w formie online. Dzieci zaprezentowały piosenki i tańce. Liski wykonały piękne laurki i prezenty dla mamy i taty. Dużo radości sprawiło dzieciom tworzenie portretów mam. Ćwiczyły umiejętności matematyczne tworząc matematyczne rytmy z plastikowych nakrętek. Przy okazji rozmowy o wspólnych zakupach z rodzicami, Liski poznały wartość monet i banknotów oraz bawiły się w sklep. Wybraliśmy się również na wycieczkę do wodzisławskiego kina. Realizując innowację z edukacji czytelniczej przeczytaliśmy książki tematycznie związane z rodzicami: "Miłość" i "Jak tata pokazał mi wszechświat". Zwieńczeniem tygodnia było przygotowanie kwiatowej ramki i wklejenie w nią rodzinnych zdjęć.

W tym tygodniu w ramach realizacji bloku tematycznego "Moi rodzice" Słoneczka skupiły się na rodzinie. Dzieci opowiadały o swoich rodzicach: jak spędzają z nimi czas, jak się bawią i o tym jak mocno ich kochają. Zwieńczeniem tygodnia były występy dla mamy i taty w formie online. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenkę oraz taniec. Słoneczka wykonały też urocze laurki dla mamy i taty. Ponadto ćwiczyły umiejętności matematyczne wykonując specjalnie dla mamy matematyczne korale. Dla taty natomiast Słoneczka zbudowały dom z papieru oraz wykonały obrazy przy użyciu plastikowych nakrętek.

"Biedronki " kontynuowały tematykę związaną ze świętem Mamy i Taty. Doskonaliły program artystyczny, dekorowały upominki dla Rodziców, czerpały radość z mozliwości opowiadania o swoich relacjach z najbliższymi. "Spacer do ZOO z mamą i tatą" pozwolił dzieciom przypomnieć sobie zwierzęta egzotyczne oraz ich zwyczaje, natomiast zajęcia z obrazkami "Co ucieszy Rodziców?" ukazały przykłady działań, które spowodują, że mamie i tacie uśmiech nie zniknie z twarzy.