30 tydzień

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 30 tydzień

Skrzaty w minionym tygodniu realizowały tematykę "Nasi kochani rodzice". Dzieci wypowiadały się na temat swoich rodziców, słuchały opowiadania „Wróżka Weronika” i wypowiadały się na temat spędzania czasu wolnego z rodzicami, rozwiązywały także zagadki. Co najważniejsze przygotowywały program artystyczny na „Dzień Matki i Ojca” – uczyły się wierszy, piosenek, tańca oraz scenki „Jak się mamy posprzeczały”, a w piątek udało się to nawet wszystko nagrać. Przedszkolaki wykonały także część upominków dla rodziców oraz wspaniałe portrety swoich mam i tatusiów. Nie zabrakło także zabaw matematycznych – utrwalaliśmy dodawanie i odejmowanie w zakresie 10. Skrzaty jak zwykle dzielnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych, tym razem z piłkami.

Miniony tydzień Liski spędziły na "Majowej łące". Było kolorowo i matematycznie. Przy utrwalaniu dodawania i odejmowania w zakresie 10, stworzyliśmy plastry miodu składające się z odpowiedniej ilości sześcioboków oraz przy pomocy kart do gry, przybliżyliśmy sobie wygląd różnych owadów. Rozegraliśmy partię gry "Stokrotki kontra chabry". Przy okazji poznania litery Ś, przypomnieliśmy sobie wyrazy rozpoczynające się na tą literę oraz udało nam się odkodować dużego ślimaka na macie i wykonać małego ślimaka z kolorowych kółek. Przyjrzeliśmy się bliżej mrówkom i pająkom, czego wynikiem było stworzenie pajęczyny pytań i odpowiedzi, makiety mrowiska oraz ulepienie z plasteliny mrówek i pająków. Udowodniliśmy, że pająki nam nie straszne i odzwierciedliliśmy po linii symetrii połowę ogromnego pająka. Zadbaliśmy również o przyszkolny ogród i posadziliśmy dwie kwitnące azalie.

W ubiegłym tygodniu Słoneczka poznawały zwierzęta wiejskie. Nauczyły się nazw dorosłych osobników, ich dzieci oraz gdzie mieszkają poszczególne zwierzęta. Poznały budowę ptaka na podstawie zdjęć kaczki oraz filmu edukacyjnego. Wykonały pracę plastyczną techniką kółek origami. Dzieci poznały także technikę rysowania pełnego za pomocą pasteli. Doskonaliły również umiejętność kodowania, zaprowadzając krówkę na zieloną trawkę. Słoneczka wykonały mural przedstawiający kolorowe kotki, który pięknie ozdobił wejście do sali. Uwieńczeniem tygodnia było wspólne wykonanie makiety wiejskiego podwórka oraz teatrzyk cieni.

Miniony tydzień upłynął Biedronkom pod znakiem rodziny. Dzieci opowiadały o swoich bliskich, podawały imiona rodziców, a na podstawie opowiadania "Zapach mamy", dzieliły się swoimi sposobami na radzenie sobie z rozłąką z bliskimi. Maluszki wykonały również portrety swoich mam, wzbogacały słownictwo poprzez ćwiczenia słownikowe, oraz przez cały tydzień przygotowywały upominki i program artystyczny. Nie zabrakło również zajęć przyrodniczych - dzieci poznały różnice między kwiatami ciętymi oraz rosnącymi w ziemi, a także ich budowę. W piątek Biedronki utrwaliły znajomość figur geometrycznych, tworząc korale dla mamy.