25 tydzień

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 25 tydzień

Skrzaty realizowały w minionym tygodniu tematykę związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Rozpoczęliśmy tydzień od powitania wiosny korowodem z ekologiczną Marzanną (jej elementy czyli surowce wtórne posegregowaliśmy do odpowiednich pojemników, ponieważ dbamy o środowisko). Realizując w/w tematykę dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne: wykonały kartki świąteczne, posiały rzeżuchę i obserwowały jej wzrost, a także wzrost cebulki (korzenie, szczypior), wykonały także wesołego zająca obejmującego doniczkę oraz pisankę, z której wykluwa się kurczątko. Dzieci poznały piosenkę pt.: „Nie chodź kurko na podwórko”; literę „j,J”, a przy okazji budowę jajka i przeprowadzały doświadczenia z jajkami – wyciągały wnioski. Starszaki dużo liczyły utrwalając cyfry 0-8, znaki: „+”, „=”, poznały także znak: „-” oraz utrwaliły liczebniki porządkowe. Utrwalaliśmy czytanie w zabawie dydaktycznej: „Wielkanocne bingo” i układaliśmy historyjkę obrazkową: „Od jajka do kury”.

W tym tygodniu Liski rozmawiały o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. W poniedziałek zgodnie z tradycją przywitaliśmy panią Wiosnę. Dzieci poznały literę "Ł", ćwiczyły jej pisanie oraz starały się wymyślić jak najwięcej wyrazów właśnie na tą literę. Przybliżyliśmy sobie budowę jajka, różnice wielkości między jajkami przepiórki, kury, kaczki, gęsi, indyka oraz strusia. Liski miały okazję skosztować jajko na miękko i na twardo i zbadać konsystencję surowego jajka. Powstały świąteczne baranki i koguciki oraz kartka z wielkanocnymi życzeniami dla Pana Dyrektora. Ćwiczyliśmy dodawanie i odejmowanie w zakresie do 10. Cały tydzień upłynął wokół pisanek: były kolorowanki, kodowanie i pisanki z kolorowego ryżu i makaronu. Aby umilić domowe oczekiwanie na Święta, Liski posadziły tulipany.

"Biedronki" również realizowały tematykę związaną ze Świętami Wielkanocnymi. By przywitać nowę porę roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, maluchy przeszły kolorowym korowodem wokół placówki, skandując hasła: "Precz zimo, zła, witaj wiosno" oraz śpiewając liczne piosenki. Ostatecznie EkoMarzanna - Zimowa Panna została rozłożona na części, a poszczególne urowce wtórne trafiły do odpowiednich kontenerów. Dzieci poznały historię kurek-niosek, które chwaliły się swoimi kurczętami, wykonały liczne prace plastyczne, utrwalały umiejętność logicznego myślenia podc zabaw z matą do kodowania, jak również zasadziły  cebulki tulipanów, które podarował nam rodzic.  Serdecznie dziękujemy!

Serdeczne podziękowania dla Rodziców za przygotowanie odpowiedniego stroju dla dzieci na pierwszy dzień wiosny oraz wykonanie przepięknych gaików.