23 tydzień w przedszkolu

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 23 tydzień w przedszkolu

W minionym tygodniu Słoneczka pogłębiały wiedzę z zakresu matematyki. Przez cały tydzień poznawały kolejne kolorowe cyferki. Wykonały kilka matematycznych liczmanow, poznały wartość przyjaźni podczas Niebieskiego Dnia, wykonały pracę plastyczną pt. "Jesteśmy różni lecz równie ważni". Ósmego marca chłopcy przygotowali wspaniałe niespodzianki dla dziewczynek oraz pań. W tym dniu byli wyjątkowo pomocni oraz grzeczni. Cały tydzień upłynął Słoneczkom we wspaniałej atmosferze przyjaźni, czego zwieńczeniem było wykonanie magicznego słoika z zabawami.

Kolejny marcowy tydzień, realizując blok tematyczny "Muzyka jest wszędzie", Liski spędziły muzyczno-matematycznie. Dowiedziały się nowych ciekawostek o instrumentach muzycznych oraz przybliżyły sobie osobę i utwory Fryderyka Chopina. Z dużym zainteresowaniem słuchały Pani Kasi Bor, która opowiadała o wiolonczeli. Przygotowały mikrofony i trąbki z rolek po papierze toaletowym. Ćwiczyły aktywne słuchanie metodą Batii Strauss oraz ilustrowanie rytmu muzyki. Poznały literę "Z" oraz liczbę "8" i "9". Wiedzę matematyczną poszerzyły o znaki graficzne i pojęcia "+", "-" i "=". Dużo radości sprawiło Liskom tworzenie muzyki za pomocą słoików wypełnionych wodą i nauka kroków "Menueta" Bacha oraz śpiewanie gamy C-dur. Realizując innowację pedagogiczną z edukacji czytelniczej, dzięki Nadii L., poznaliśmy sympatycznego Pinka z książki "Jesteś ważny, Pinku!". Mimo chłodnej aury, nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu.

"Biedronki"  w tym tygodniu poznawały pierwsze oznaki wiosny. Pomogła im w tym historyjka obrazkowa "Jak chomik szukał wiosny" oraz teatrzyk "O Hani, dwóch zajączkach oraz bałwanku". Bazie - kotki były tematem pracy plastycznej, którą dzieci wykonły przy użyciu popcornu. Przedszkolaki korzystają również z możliwości ćwiczeń w sali gimnastycznej, co więcej uwielbiają zabawy z chustą Klanza. Tydzień minął dzieciom śpiewająco, a to z powodu piosenki "Daj rękę wiosenko". Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa wspierająca koordynację wzrokowo-ruchową oraz obustronną "Skaczące stopy".

Wiosna, wiosenka – tak śpiewały Skrzaty w minionym tygodniu w przedszkolu wypatrując zwiastunów wiosny. Z przysłowiem W marcu jak w garncu dzieci utrwaliły nazwę aktualnego miesiąca oraz przypomnialy sobie różne zjawiska atmosferyczne, dostrzegały także cykliczność pór roku, a korzystając z instrumentów muzycznych przedstawiały za pomocą muzyki i ruchu elementy marcowej pogody. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne – Powrót bociana i Gniazdko, nie zabrakło także: Marcowej gimnastyki. Dzieci poznały cyfrę „8”, a Gabrysia zaprezentowała rówieśnikom przyniesioną z domu książkę pt.: „Polskie przysłowia” (realizacja innowacji pedagogicznej: „Magiczny świat książki – Przedszkolak w świecie wartości”).