16 tydzień

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 16 tydzień

W minionym tygodniu Liski nadal cieszyły się przedświąteczną atmosferą. Zaczęliśmy od porządków, aby zaprosić do sali choinkę. Wszyscy bardzo się starali i drzewko prezentuje się bajecznie. Na zajęciach z edukacji matematycznej utrwaliliśmy liczebniki porządkowe, pojęcia "większe", "mniejsze", "takie samo" oraz liczby od 1 do 6, ćwicząc przy tym precyzję i cierpliwość, powstała choinka i aniołki z włóczki. Poznaliśmy polską wersję piosenki "Jingle bells", do której stworzyliśmy akompaniamet na dzwoneczkach i drewnianych patyczkach. Przy okazji rozmowy o tradycjach świątecznych w rożnych zakątkach świata, obejrzeliśmy różnorodne choinkowe dekoracje oraz zaprojektowaliśmy błyszczące bombki i kartki, które wyślemy naszym bliskim. Świąteczne przygotowania urozmaiciliśmy konkursem na choinkę z plastikowych nakrętek. Realizując innowację pedagogiczną z edukacji czytelniczej zorganizowaliśmy maraton czytania świątecznych opowieści.

Skrzaty kontynuowały w minionym tygodniu przygotowania do świąt Bożego Narodzenia – dzieci piekły i dekorowały ciasteczka, wyczarowywały choinkę z papieru układając elementy od najmniejszego do największego i przeliczając je, uczyły się wiersza i pastorałki. Starszaki poznały także cyfrę 5 i literę: „r,R” oraz bardzo kreatywnie pracowały nowo poznaną metodą, a była to - piramida priorytetów. Przedszkolaki odwiedziły pobliskie firmy, aby złożyć świąteczne życzenia i podzielić się upieczonymi ciasteczkami. Arlenka i Seweryn w ciekawy sposób zaprezentowali swoje ulubione książki – opowiedzieli w skrócie ich treść oraz przedstawili morał płynący z bajki. Sporo czasu poświęciliśmy na przygotowywanie świątecznej niespodzianki dla rodziców, ale jak to z niespodziankami bywa, nie możemy zdradzić szczegółów... poczekajmy do Wigilii.