15 tydzień

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 15 tydzień

Miniony tydzień Liski spędziły na wywoływaniu świątecznego nastroju. Przy dźwiękach świątecznych piosenek trenowaliśmy ozdabianie ciasteczek, przygotowaliśmy choinkę i Świętego Mikołaja. Na zajęciach z edukacji matematycznej liczyliśmy bombki oraz udało nam się przyporządkować je do zbiorów pod względem wielkości, koloru i ilości kropek. Zakodowaliśmy prezent z kubeczków, w grupach budowaliśmy kubeczkowe wieże. Skupienie i słuch muzyczny rozwijaliśmy w czasie rytmicznych ćwiczeń do utworów muzyki klasycznej z drewnianymi patyczkami. Realizując innowację pedagogiczną z edukacji czytelniczej zaprzyjaźniliśmy się z bohaterami książek "Oscar Pazurek" i "Gwiazdka! Proszę nie przeszkadzać!". W piątek zrobiliśmy symboliczną choinkę wykonaną ze śnieżynek, które Liski wycięły w domu wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Prawdziwie świąteczny klimat wprowadził sypiący z nieba śnieg.

Drugi grudniowy tydzień upłynął Słoneczkom na zabawach sportowych na sali gimnastycznej, spacerach oraz zabawach badawczych z pierwszym śniegiem. Dzieci zaczarowały świat i zamknęły go w plastikowych pojemnikach, tworząc kule śniegowe. Słoneczka doskonaliły również umiejętności matematyczne, wykonały pracę plastyczną - renifera, a na sam koniec tygodnia przystroiły wspólnie z panią choinkę w sali.

W minionym tygodniu Skrzaty poznały niektóre bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje: ustroiły choinkę, wykonały świąteczne kartki, poznając przy tym drogę listu, cieszyły się betlejemską szopką przyniesioną przez Weronikę (szopka weźmie udział w konkursie, więc trzymamy kciuki).Dzieci także poznały literę „y,Y” oraz cieszyły się z pierwszych w tym roku zabaw na śniegu. Realizując innowację pedagogiczną Krzyś i Tomek H. przedstawili nam swoje ulubione książki i zachęcili do ich przeczytania.

"Biedronki" rozpoczęły tydzień od przedświątecznych porządków. Następnie przyozdobiły świąteczne drzewko oraz salę przedszkolną, wykonały pracę plastyczną "Choinka" z wykorzystaniem samoprzylepnych cekinów i perełek. Tydzień zakończyły zajęcia matematyczne z elementami kodowania - maluszki utrwalały kolory oraz umiejętność orientowania się w przestrzeni.