14 tydzień

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 14 tydzień

Grudzień Skrzaty rozpoczęły od poznania ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników, dowiedziały się jak powstał węgiel dawno, dawno temu, kiedy to na świecie żyły jeszcze dinozaury. Dużo radości dostarczyły dzieciom zabawy archeologiczne i wykonanie przestrzennych prac wybranych dinozaurów. Ciekawym doświadczeniem było także rysowanie węglem drzewnym, kiedy to bez żadnych konsekwencji można się było ubrudzić. Starszaki poznały literę: „l, L” oraz znaki matematyczne: „>, <, =”. Tydzień zakończyliśmy Mikołajkowo – w oczekiwaniu na Mikołaja zobaczyliśmy zakupiony film: „Dom Św. Mikołaja”, wykonaliśmy także mikołajkową pracę platyczną.

Miniony tydzień Liski spędziły z dinozaurami. Odwiedziliśmy las jurajski i niczym paleontolodzy szukaliśmy szkieletów i skamieniałości dinozaurów. Poznaliśmy bliżej trudny zawód górnika i stworzyliśmy projekt kopalni, laurkę dla górników oraz odbitkę dinozaura na tle kartek ze starych książek. Znamy już literę "L"; z pamięci potrafimy odtworzyć swoje ulubione litery. Realizując innowację pedagogiczną z edukacji czytelniczej Paweł i Nadia zaprezentowali nam swoje ulubione książki o dinozaurach i o podróżniczce Neli. Aby zachować odporność przygotowaliśmy przepyszny sok z warzyw i owoców. W piątek Liski otrzymały wiadomość od samego Świętego Mikołaja.

W ubiegłym tygodniu Słoneczka poznały świat dinozaurów: ich nazwy, budowę oraz warunki, w których żyły. Zbudowały szkielet dinozaura oraz makietę lasu jurajskiego. Dzięki zabawie badawczej w wykopaliska Słoneczka zapoznały się z zawodem paleontologa oraz górnika. W ostatnim dniu, dzieci otrzymały niezwykłą wiadomość - film od Świętego Mikołaja...który dostarczył wszystkim dzieciom wielu wrażeń...

Najmłodsze przedszkolaki równeiż skupiły się na górnikach oraz pracy w kopalni. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca górnika, jakiego sprzętu potrzebują górnicy pod ziemią, oraz jak ciężka, trudna i niebezpieczna jest praca, którą wykonują. Dzięki zabawom badawczym z węglem "Biedronki" odkryły, że węgiel brudzi, a także, że służy do ogrzewania naszych domów. Zabawy z materiałem oraz latarkami pozwoliły przedszkolakom zamienić się w górników pracujących pod ziemią, a kask, wagony, oraz kilofy i świdry, pozwoliły w zabawach matematycznych i ruchowych, utrwalić zdobytą wiedzę. Grupa wykonała laurki dla górników oraz uczestniczyła w nagraniu życzeń. Tydzień zakończyła projekcja spersonalizowanego filmu "Dom św. Mikołaja". 

GALERIA