13 tydzień

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 13 tydzień

Skrzaty zajmowały się w minionym tygodniu urządzeniami elektrycznymi, dowiedziały się jak powstaje energia i do czego potrzebny jest prąd, co to są dobre i złe przewodniki ciepła na podstawie doświadczeń z ciepłą i zimną wodą. Starszaki wykazały się dużą kreatywnością podczas zabawy w niezwykłych wynalazców, dodatkowo rozwijały zdolności plastyczne wykonując lampę i pralkę. Dzieci poznały także nową literę: „k,K” oraz cyfrę „0”.

Miniony tydzień u Słoneczek był tygodniem promocji zdrowia. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, dowiedziały się jak dbać o zdrowie swoje i innych. Poznały zasady zdrowego odżywiania się, z pomocą pań własnoręcznie wykonały sok pomarańczowy, a na zakończenie tygodnia wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych w sali gimnastycznej. W minionym tygodniu nie zabrakło również spacerów na świeżym powietrzu oraz zabaw matematycznych.

W Dniu Kredki Liski poznały literę "K" i przekonały się, że niełatwo jest zbudować wspólny dom z kredek. Chłopcy udowodnili, że są mistrzami prasowania, a suszarka posłużyła nam do stworzenia ciekawego obrazu z kredek świecowych. Cały tydzień był bardzo aktywny. Energię rozładowaliśmy pokonując tory przeszkód. Poznaliśmy historię żarówki i zaprojektowaliśmy własne nocne lampki oraz pralki. Odwiedziliśmy pracownię chemiczną, w której Pani Marysia Majewska pokazała nam ciekawe doświadczenia, m. in. węże Faraona; każdy Lisek wykonał własną tęczę w probówce. Realizując innowację pedagogiczną z edukacji czytelniczej, Emilka przybliżyła nam tajniki przyrody na podstawie swojej ulubionej książki "Księga przyrody". Dużo radości sprawiły Liskom ćwiczenia oddechowe z piórkami.

Biedronki kontynuowały tematykę "Domowych ulubieńców". Poznały wygląd i zwyczaje papugi, wykonały pracę plastyczną przedstawiającą tego ptaka. Z wiersza dowiedziały się, że o każde zwierzę należy dbać, że nie jest ono chwilową zachcianką i ponosi się za nie odpowiedzialność. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska klatce dla chomika, by poznać jej wyposażenie. Zajęcia sensoryczne "Uwolnij zamrożonego zwierzaka" pozwoliły dzieciom trenować cierpliwość, co więcej, wyzwoliły u nich kreatywne metody uwalniania figurek. Tydzień zakończyły kolejne zajęcia z innowacji pedagogicznej "Niezwykła moc bajek i baśni - przedszkolak poznaje świat wartości". Biedronki poznały baśń "O rybaku i złotej rybce" w formie teatrzyku, a następnie wykonały morskie akwarium z wykorzystaniem stołu, streczu, materiału oraz samoprzylepnych elementów. Ciekawym elementem codziennych zajęć okazały się filmy nagrane przez dzieci i rodziców w ich domach, ukazujące domowych pupili. Wpłynęły aż 23 filmy od 14 przedszkolaków. Bardzo dziękuję za zaangażowanie, a mamie Alicji,  p. Katarzynie, za książeczki dla dzieci.