"W świątecznym nastroju"

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Grudzień » "W świątecznym nastroju"

Nie ma w naszym kalendarzu świat bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy - to wszystko łączy i sprawia, że stajemy się lepsi i radośniejsi. W naszej szkole również mamy taką piękną tradycję, bo od kilku lat spotykamy się, by wspólnie spędzić czas, by się zintegrować i celebrować razem ten przedświąteczny czas.

W tym roku impreza odbyła się 19 grudnia. Świętowanie rozpoczęliśmy od występów klasowych. Na początek zaprezentowały się oddziały przedszkolne, a następnie szkoła. Dzieci śpiewały kolędy, pastorałki, tańczyły i zapraszały do wspólnej zabawy. Goście mogli nawet zobaczyć przedstawienie w języku angielskim. Pomiędzy występami można było sprawdzić swoją wiedzę na temat świąt. Poprawne odpowiedzi były nagradzane. Grupa teatralna zaprezentowała jasełka, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niespodzianką okazał się występ nauczycieli, którzy również postanowili odśpiewać kolędę.  Podczas trwania części artystycznej  goście odwiedzali kiermasz, można było zakupić losy w loterii "Kolorowa śnieżynka", ręcznie wykonane dekoracje i ozdoby, poczęstować się moczką, barszczem, ciastem, napić się kawy, gorącej czekolady oraz miło spędzić czas w świątecznej atmosferze. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, było oryginalne i profesjonalne malowanie buziek.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania.

Żaneta Czogalik