"W świątecznym klimacie" w ZSP nr 4

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Grudzień » "W świątecznym klimacie" w ZSP nr 4

Niedziela 10 grudnia 2017 była niezwykłym dniem dla całego Zespołu. Wspólna praca dyrekcji, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników ZSP4, pozwoliła zorganizować spotkanie rodzin w świątecznym klimacie. Uczniowie klas I-VII i przedszkolacy przedstawili barwny, radosny program świąteczny. Zespół Gramofon przez cały czas trwania uroczystości tworzył piękny, muzyczny nastrój. W świąteczny klimat  wprowadził gości uroczy występ wokalnej grupy Konstelacja, złożonej z nauczycielek wodzisławskich szkół. Wizyta Mikołaja ze słodkimi upominkami dla dzieci, była zwieńczeniem świątecznego spotkania. Oprócz strony artystycznej, przygotowano mnóstwo innych atrakcji.

Można było robić zabawne zdjęcia w świątecznym klimacie, grupy przedszkolne i klasy przygotowały stoiska z kartkami świątecznymi, pracami wykonanymi przez uczniów i rodziców, które będą oryginalnymi prezentami dla najbliższych. Członkowie Stowarzyszenia Razem na Szybiku, przygotowali stoisko z pięknymi ozdobami i stroikami świątecznymi. W kawiarenkach dla dzieci i rodziców, można było spróbować domowych ciast i ciasteczek, gorącej czekolady, zjeść pyszne pierogi, krokiety, wypić aromatyczny barszcz czerwony. Dla zziębniętych zorganizowano ognisko, gdzie pieczono kiełbaski.

Spotkanie „W świątecznym klimacie” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, po raz kolejny pokazało ogromny potencjał, który drzemie w małych środowiskach lokalnych. Zaangażowanie dorosłych, a co najważniejsze uczniów klas starszych, było godne podziwu. Można podsumować: „do zobaczenia, za rok”, w tak samo licznym gronie.

Grażyna Malik