"Sprzątanie Świata" 21.09

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » "Sprzątanie Świata" 21.09

"Nie ma śmieci - są surowce!" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja akcji "Sprzątania Świata". Hasło te doskonale rozumieją nasze przedszkolaki,  które dzisiaj poszerzały swoją wiedzę na temat segregowania śmieci, jego znaczenia dla środowiska w którym żyjemy oraz poznały tajemnicze słowo "recykling". Pogoda niestety uniemożliwiła dzieciom "Sprzątanie Świata" poza terenem przedszkola, ale swoje umiejętności zbierania i segregowania śmieci dzieci mogły sprawdzić pod fachowym okiem naszych gości - przedstawicieli firmy "Eko", którzy szczegółowo omówili dzieciom sposoby segregowania śmieci i zaprezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystują w swojej pracy. Śmieciarka okazała się największą atrakcją tego dnia, a odważni przedszkolacy mogli usiąść za jej kierownicą.

Katarzyna Godawa