"Sprzątanie świata"

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2016/2017 » "Sprzątanie świata"

SPRZĄTANIE ŚWIATA” – 21.09.2016r.

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki dołączyły do ogólnopolskiej akcji: „Sprzątanie Świata”, bowiem jesteśmy placówką promującą działania proekologiczne i nie jest nam obojętny los i wygląd naszej planety. Dzieci zaopatrzone w rękawice ochronne i worki na śmieci, w atmosferze emocjonalnego zaangażowania oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – boisko na naszym osiedlu i pobliskie uliczki. Przedszkolaki pełne entuzjazmu prześcigały się w noszeniu śmieci do odpowiednich worków, bowiem nie zapomnieliśmy również o tym, że śmieci należy segregować. Gdy worki były pełne wyrzuciliśmy je do kolorowych pojemników na śmieci. Dzieci były zgodne co do tego, że najwięcej było plastików, w szczególności plastikowych butelek. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda – wpajajmy to maluchom od najmłodszych lat!