"Śniadanie daje moc" w ZSP nr 4

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Listopad » "Śniadanie daje moc" w ZSP nr 4

Zdrowo, smacznie, kolorowo – „Śniadanie daje moc” w ZSP4

Po raz trzeci klasy I-III w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 uczestniczyły w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”.„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!”To przesłanie towarzyszyło nam przy organizacji tego dnia. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, wspólnie z rodzicami przygotowywali zdrowe, smaczne i kolorowe propozycje potraw śniadaniowych. 8 listopada był dniem smakowitych zapachów i wspaniałych potraw. Na klasowych stołach pojawiły się zdrowe sałatki, pasty, domowe pieczywo, fantazyjne sałatki owocowe, soki i koktajle. Uczniowie klasy II, sami komponowali kolorowe kanapki. Akcja pozwoliła dzieciom poznać nowe smaki, uczestniczyć w uroczystym, smacznym śniadaniu. Ważne było przekonanie o niezwykłej roli śniadania w zdrowym rozwoju każdego człowieka.

Grażyna Malik