"Razem na święta"

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » "Razem na święta"

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

Św. Jan Paweł II

Magia Świąt Bożego Narodzenia wydobywa z człowieka nieograniczone pokłady dobroci, empatii, altruizmu. Przekonała się o tym społeczność związana z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śląskim, która w okresie przedświątecznym została obdarowana kartkami świątecznymi oraz ciasteczkami, samodzielnie wykonanymi przez przedszkolaków. Osoby starsze, samotne, potrzebujące, a także okoliczne zakłady pracy otrzymały drobne podarunki, tak ważne dla drugiego człowieka w dzisiejszych, trudnych czasach. Dzięki tym właśnie działaniom przedszkolaki zdobyły kolejną sprawność „Bociana Teodora” – sprawność pomocnej dłoni (placówka bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: Wyzwania Bociana Teodora).

„Razem na święta” – to hasło akcji charytatywnej MEN, które przyświecało wychowankom PP4 podczas realizacji kolejnej aktywności, a była to zbiórka artykułów potrzebnych podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Raciborzu. Dzięki wsparciu Rodziców ZSP 4 udało się zgromadzić ogromne ilości upominków, łakoci, książek, krzyżówek, kosmetyków, ręczników itp., które przekazane na ręce pani dyrektor tejże placówki, zapewne nie tylko pomogą w zapewnieniu bieżących potrzeb podopiecznym, ale także umilą ich pobyt w zakładzie w okresie świątecznym.

Mamy nadzieję, że przy okazji pomagania innym nauczymy nasze małe pociechy, co tak naprawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić. Co więcej, liczymy, że pomoc ta nie skończy się wraz z brzmieniem ostatniej kolędy...