"Przyjaciele Zippiego" 19.06

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » "Przyjaciele Zippiego" 19.06

Dnia 19.06. w naszym przedszkolu odbyła się impreza: „Bal koronacyjny”, będąca podsumowaniem ogólnopolskiego programu „Przyjaciele Zippiego”, realizowanego od marca 2018 w grupie Skrzatów i Motylków we współpracy z Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Program ukierunkowany jest na kształtowanie i rozwój umiejętności psychospołecznych, a jego realizacja związana jest z przeprowadzeniem cyklu zajęć profilaktyczno – warsztatowych z dziećmi obejmująca obszary: uczuć, komunikacji, przyjaźni, rozwiązywania konfliktów, przeżywania zmiany i straty, radzenia sobie z trudnościami. Rodzice wraz z dziećmi wykonali w domu prace plastyczno – fotograficzne na temat: „Ja, moja rodzina i przyjaciele”, które stały się częścią dekoracji imprezy.

Bal prowadzony przez animatora obejmował gry i zabawy ruchowe, zabawy z chustą Klanza, wręczenie upominków wszystkim uczestnikom zaangażowanym w wykonanie prac plastyczno – fotograficznych, koronację przedszkolaków oraz poczęstunek.

Zrealizowany program wyposażył dzieci w podstawowe kompetencje społeczno – emocjonalne, które w przyszłości pozwolą im dobrze funkcjonować w relacjach z innymi i unikać zachowań ryzykownych.