"Mleczno-biały dzień w przedszkolu" w ramach programu DZIECIAKI MLECZAKI 25.04

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2016/2017 » "Mleczno-biały dzień w przedszkolu" w ramach programu DZIECIAKI MLECZAKI 25.04

Dzieciaki Mleczaki to edukacyjno – informacyjny projekt, sfinansowany przez Polską Izbę Mleka, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców.

Celem „Dzieciaków Mleczaków” jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

Dlatego też w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy „Mleczno-biały dzień”, podczas którego dzieci wraz z opiekunkami odkrywały ciekawostki związane z mlekiem, jego rodzajami oraz pochodzeniem. Przedszkolaki, ubrane na biało, rozpoczęły dzień od wspólnej zabawy „Chodzi mleczko koło drogi...” - wykazując się ogromną kreatywnością w tworzeniu nowego tekstu zabawy. Po śniadaniu, na które panie kucharki przygotowały płatki z mlekiem, dzieci wysłuchały wiersza Anny Mikiciuk „Piję mleko”, omówiły piramidę żywienia oraz walory zdrowotne spożywania nabiału, jak również rozwiązywały zagadki. Nie mogło zabraknąć zabawy „Krówko, krówko, jakie dajesz mleko?”, która jest nieodzownym elementem zajęć związanych ze zdrowiem. Szczególne zainteresowanie wzbudziła degustacja przyniesionych przez dzieci produktów mlecznych, m.in. twarożku, żółtego sera, różnych jogurtów, i koktajlu oraz mlecznego deseru wykonanego przez zaprzyjaźnionych rodziców. Po obiedzie zadaniem dzieci było odszukanie wskazówek dotyczących pochodzenia mleka, jak również drogi, jaką pokonuje mleko, zanim znajdzie się w kartonie. Podsumowaniem uroczystości była praca w grupach metodą „mapy skojarzeń”.