"Jesienne zbiory, czas na przetwory" 11.10

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » "Jesienne zbiory, czas na przetwory" 11.10

Jesienne zbiory, czas na przetwory”

Pod takim hasłem przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 utrwalały wiadomości na temat warzyw i owoców, jakie można spotkać jesienią w ogrodzie. W ramach realizacji projektu „Mała Ojczyzna” do udziału w prezentacji i warsztatach kulinarnych zaproszona została p. Helena Mężyk – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Jedłownika, a prywatnie babcia Szymona z grupy „Biedronek”. Zachwyciła przedszkolaków nie tylko przetworami i serwetami własnoręcznie wykonanymi, ale przede wszystkim strojem i osobowością. Atmosfera życzliwości i wspólpracy panująca w czasie przygotowywania marchewkowych muffinów z pewnością przyczyniła się do ich niezwykłego smaku.

W tym samym czasie grupa „Skrzatów” pod czujnym okiem p. Beaty Jończyk przygotowywała kompoty.