„ŻÓŁTY TALERZ” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Styczeń » „ŻÓŁTY TALERZ” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Informacja ze strony Kulczyk Foundation : Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku: w stołówce, w świetlicy, czy też w domu rodzinnym. Żółty Talerz został uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z najbardziej skutecznymi polskimi organizacjami pomocowymi: Caritas, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Polskim Czerwonym Krzyżem, Bankami Żywności i SOS Wioskami Dziecięcymi.

W ramach programu realizowane są 4 strategiczne cele:

1. Zwiększenie liczby żywionych dzieci.
  2. Poprawę jakości i intensywności żywienia.
  3. Aktywizację lokalnych społeczności wokół żywienia dzieci.
  4. Zapewnienie wiedzy pomocnej w prawidłowym żywieniu najmłodszych.

Po raz kolejny  ZSP4 przystąpiło do programu „Żółty Talerz”, a dzieci zdecydowanie odczuwają poprawę jakości i intensywności żywienia. Otrzymują owoce, warzywa, soki, produkty mleczne typu desery, jogurty actimel w czasie pobytu w szkole i przedszkolu, niektóre produkty zabierają również do domu. Ze Śląskiego Banku Żywności w Chorzowie otrzymujemy również warzywa i nabiał, które to produkty wzbogacają codzienny  jadłospis  żywienia na stołówce.  Stowarzyszenie „Razem na Szybiku” jako przedstawiciel lokalnej społeczności, współuczestniczy w prawidłowym żywieniu uczniów i przedszkolaków. Współpraca z Kulczyk Foundation daje również możliwość edukacji od najmłodszych lat w zakresie prawidłowego żywienia.

Grażyna Malik