„Zielona szkoła” w Porębie Wielkiej

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Czerwiec » „Zielona szkoła” w Porębie Wielkiej

Uczniowie klas trzecich z wychowawczyniami od 5 do 9 czerwca przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie można było w pełni korzystać z uroków Gorców i okolicy. Podczas wędrówek górskimi ścieżkami zdobywaliśmy szczyty Groń i Stramówkę, poznaliśmy zabytkowy Park Wodzickich. Całodniowa wycieczka do Zakopanego, pozwoliła podziwiać panoramę Tatr, zwiedzaliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach, skocznie narciarskie i Muzeum Tatrzańskie. Nie mogło zabraknąć zakupów pamiątek na Krupówkach. Każdy dzień był pełen innych atrakcji: prelekcja przyrodnika Gorczańskiego Parku Narodowego, gry i zabawy w terenie, zawody sportowe w sali gimnastycznej, konkursy tańca i karaoke, rozgrywki w piłkarzyki i bilarda. Dla większości dzieci był to pierwszy sprawdzian samodzielności i myślę, że zdali go pomyślnie. Wiele osób zostało nagrodzonych za udział w licznych konkursach. Wyjazd można udać za bardzo udany, dzieci wróciły pełne wspomnień i miłych wrażeń.

Grażyna Malik