„Smaczne zajęcia”

O nas » Nasze oddziały » Klasa 2 » „Smaczne zajęcia”

W minionym tygodniu klasa II poznawała i utrwalała zasady zdrowego żywienia. Nowa piramida zdrowia w swojej podstawie ma ruch i uprawianie sportu. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że na pewno przestrzegają tej zasady. Ważne jest także zdrowe, smaczne odżywianie i dlatego podsumowaniem zajęć było przygotowanie przez dzieci surówek, past i sałatek. Wszyscy do zajęć byli wzorowo przygotowani, a efekty pracy były bardzo smaczne. Na szczególne wyróżnienie za smak i sposób podania potrawy zasłużyli: Martyna, Leon i Oskar. Uczniowie byli zadowoleni ze swojej często pierwszej pracy kulinarnej, dzieci wymieniały się przepisami, degustowały i wyrażały pochwały dla innych. Korzystając z ładnej pogody można było pobawić się na placu zabaw, zgodnie z piramidą zdrowia.

Grażyna Malik